Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Rzeszowskiej

21 lutego 2023 r. uczniowie z klas 2 TAT i 3 TAT pod opieką pani mgr Marty Frączek uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych w Zakładzie Oczyszczania i Ochrony Wód na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Podczas ćwiczeń prowadzonych przez panią dr hab. inż. Dorotę Papciak, prof. PRz oraz panią dr inż. Andżelikę Domoń uczniowie poznali procedury stosowane w oczyszczaniu wody. W laboratorium samodzielnie przeprowadzili procesy jednostkowe w uzdatnianiu wody takie jak: odkwaszanie, zmiękczanie metodami chemicznymi i jonitowymi, demineralizację, koagulację zanieczyszczeń, odżelazianie i odmanganianie. Podopieczni pani Marty Frączek mieli również okazję przeprowadzić badania zasadowości i kwasowości wody, twardości ogólnej, oznaczyć zawartość żelaza ogólnego i manganu oraz wolnego CO 2 , a także ocenić korozyjność i stabilność wody. Zajęcia odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze, a uczniowie otrzymali profesjonalne wsparcie pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej, którym serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie oraz poświęcony nam czas.