Szkolne Dni Kultury ZST – 3 DZIEŃ – Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Dnia 22.02.2023 odbył się multimedialny konkurs wiedzy o kulturze i historii krajów anglosaskich. Udział w konkursie brało pięć zespołów dwuosobowych wyłonionych na podstawie testu eliminacyjnego, który dnia 17.02. pisało 25 zespołów dwuosobowych. Zmagania  oceniało jury składające się z anglistek ZST w składzie:  pani Wioletta Kijak i pani Karolina Rejkowicz.

Uczestnicy konkursu zdobywali punkty w pięciu konkurencjach: odpowiedź na pytanie, rozpoznawanie elementów przedstawionych w materiale wizualnym, pytania wielokrotnego wyboru, zadanie typu prawda fałsz oraz rozpoznawanie utworów muzycznych. Oto jak przedstawiały się wyniki po zsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji:

I miejsce: 4I Weronika Bonkowska i Juliusz Gzyl – 50p

II miejsce: 2TAT Sabina Hanek i Cyprian Więch – 40p

III miejsce: 2TN Michał Piętowski-Kędra i Szymon Pieczonka – 35p

IV miejsce ex aequo:

4TI Sebastian Sarat i Mateusz Skóra – 32p

4TT Kacper Guliński, Kacper Kłusek- 32p

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę a zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników.

Organizatorem konkursu była pani Beata Kotaś.

fot. Daria Grabczyńska 3tf

fot. Wojciech Kania 3tf