ZST

Zasadziliśmy kolejne drzewka

Szkolne Koło Ekologiczne ZST już po raz trzeci zorganizowało akcję sadzenia drzewek, w ten sposób przyczyniając się do poprawy jakości stanu środowiska i estetyki krajobrazu. W środę, 13 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły zasadzili 80 sadzonek na terenie Publicznego Przedszkola nr 33, Publicznego Przedszkola nr 35 oraz Żłobka nr 1 w Tarnowie – Mościcach. W wyznaczonych miejscach młodzież zasadziła 45 świerków pospolitych, 22 sosny zwyczajne, 4 dęby czerwone i 9 klonów zwyczajnych. Praca przebiegała sprawnie. Cennych wskazówek udzielali nam ogrodnicy ww. placówek.
Akcję sadzenia drzew rozpoczęliśmy w 2014. W sumie posadziliśmy już 230 drzewek i nie zamierzamy na tym poprzestać.  Takimi praktycznymi działaniami zwiększamy wrażliwość i świadomość ekologiczną uczniów, a także rysujemy pozytywny wizerunek naszej szkoły w środowisku lokalnym. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Publicznego Przedszkola nr 33, Publicznego Przedszkola nr 35 oraz Żłobka nr 1 w Tarnowie – Mościcach za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Panom ogrodnikom dziękujemy za praktyczną pomoc w terenie.
Gorące podziękowania za współpracę i przekazanie sadzonek kierujemy do Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska i Szkółki Leśnej w Wierzchosławicach, w szczególności dziękujemy Nadleśniczemu mgr inż. Zygmuntowi Głowackiemu, leśniczemu Piotrowi Poździochowi i leśniczemu Krzysztofowi Krukowi. Współpracujemy razem już od początku akcji.
Dziękujemy także naszym bohaterom – uczniom z klas:1TM, 1Ib, 1N, 4TM, 2Ib, którzy zmagali się z przeciwnościami gruntu.
Organizatorzy i opiekunowie akcji: SKE Agnieszka Respondek, Beata Kotaś oraz Anna Fronc