Zbiórka darów z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Za nami kolejny Światowy Dzień Zwierząt obchodzony dnia 4 października w dzień świętego Franciszka. Nasza szkoła ma długą tradycję promowania dobrostanu zarówno zwierząt domowych jak i dzikich. Szkolne Koło Ekologiczne wielokrotnie organizowało zbiórki karmy i innych rzeczy potrzebnych dla zwierząt bezdomnych, budowało budki dla dzikich ptaków, nietoperzy a także jeży, zapraszało na pogadanki i prelekcje przedstawicieli różnych organizacji, takich jak Małopolskie Parki Krajobrazowe, OTOZ Animals, tarnowski Azyl dla zwierząt, a także zaprzyjaźnionych weterynarzy.

Tradycyjnie już, 4 października zaprosiliśmy klasy pierwsze na spotkanie okolicznościowe poświęcone naszym braciom mniejszym. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Lis, która powitała gościa specjalnego, panią Dorotę Lewicką, inspektora Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Tarnowie. Młodzież zebrana w Auli szkolnej miała okazję poznać trudy pracy inspektora podejmującego lokalne interwencje dotyczące zarówno zwierząt domowych jak i dzikich. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali też krótkiej prezentacji na temat aktualnej kondycji światowej flory, którą przedstawiły uczennice klasy 4T, Aleksandra Burza i Adrianna Sarad. Nad oprawą dźwiękową i multimedialną czuwał uczeń klasy 3TI, Marcin Madanowicz. Zdjęcia wykonał uczeń klasy 4T, Kacper Wielgus.

Dzień 4 października jest też początkiem zbiórki rzeczowej, którą rozpoczynamy w naszej szkole. Przez cały miesiąc październik będziemy zbierać dary na rzecz zwierząt, którymi opiekują się inspektorzy OTOZ ANIMALS. Poza specjalistyczną opieką weterynaryjną, mają one wiele potrzeb, których zaspokojenie staje się coraz trudniejsze, szczególnie w tych trudnych czasach. Pomóżmy więc w takim zakresie w jakim możemy.

Zbieramy:

– karmy dobrej jakości

– smycze, kagańce, obroże

– legowiska i koce

– miski oraz zabawki

Dary można przynosić od 4 do 31 października i zostawić w gabinecie pedagoga szkolnego (obok biblioteki) w godzinach: 7: 00 – 11: 45 lub u pani Beaty Kotaś na lekcjach, które prowadzi w sali 119 (proszę sprawdzić wcześniej podział godzin). Do przyniesionych rzeczy prosimy dołączyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą, wtedy będziemy w stanie wpisać darczyńcom uwagę pozytywną za udział w akcji do e-dziennika.

 

Na koniec, chcielibyśmy was zaprosić na szczególną wystawę okolicznościową promującą dzisiejsze święto. Ania Sadko, uczennica klasy 4TT zebrała od uczniów i nauczycieli naszej szkoły zdjęcia ich pupili i umieściła je na tablicy Szkolnego Koła Ekologicznego przy sali 119.  Chcecie zobaczyć futrzanych (i nie tylko!) przyjaciół waszych kolegów i koleżanek? Koniecznie przyjdźcie na pierwsze piętro pod salę 119.

Serdecznie zachęcamy!

organizator: Anna Fronc i Beata Kotaś (Szkolne Koło Ekologiczne)