ZST dla WOŚP 2023

 31. Finał WOŚP zagrał 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Żyj zdrowo w zdrowym świecie.

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W tym roku Fundacja chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Po raz pierwszy w swojej historii WOŚP grał dla „małych i dużych”, ponieważ zakupiony sprzęt pomagać będzie pacjentom ze wszystkich grup wiekowych.

Jak co roku ZST zmobilizował wszystkie siły i dołączył do szlachetnej akcji, a w niedzielę wieczorem 29 stycznia wolontariusze z naszej szkoły zakończyli udział w 31.Finale. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych kwestowali, aby wspomóc zakup sprzętu diagnostycznego dla zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy.

Wolontariusze ZST:

 1. Aleksandra Budzik 4A
 2. Adrianna Skowrońska 4TF
 3. Agata Szymanowska 4TE
 4. Arkadiusz Wzorek 4TI
 5. Andrzej Tokarz 4TI
 6. Małgorzata Jurczak 4TF
 7. Karol Dul 4F
 8. Miłosz Sysło 4T
 9. Oliwia Golec 4TF
 10. Oliwia Kołodziej 4TF
 11. Wiktoria Hołda 4TF
 12. Alicja Świętek (uczennica z III LO kwestująca dla ZST)

zebrali wspólnie kwotę 3879,81 zł.

Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za wytrwałość, energię, radość, optymizm oraz poświęcenie swojego wolnego czasu!

Muzyka Orkiestry cichnie a dyrygent powoli schodzi ze sceny… ale to nie koniec, liczymy na Was, drodzy uczniowie, że w następnym roku zasilicie szeregi wolontariuszy ZST! Pamiętajcie: nie każdy bohater nosi pelerynę!

 

Opiekunowie:

Beata Marchwicka-Świętek

Karolina Rejkowicz

Wioletta Kijak