ZST mistrzem Tarnowa w koszykówce 3×3

W dn. 23.10.19. pierwszy raz rozegrano mistrzostwa Tarnowa w koszykówce 3×3 w ramach Licealiady. Ta forma koszykówki zwana także street-ball staje się w świecie coraz popularniejsza, a dowodem na to jest włączenie jej do programu przyszłorocznej Olimpiady. Różnica w stosunku do tradycyjnej formy polega głównie na ilości zawodników, rozmiarach boiska oraz innym sposobie liczenia punktów. Mimo różnic o sukcesie decydują w zasadzie te same umiejętności co w tradycyjnej koszykówce. Regulamin rozgrywek szkolnych dopuszczał  udział wyłącznie roczników obecnych klas I. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Knapik Michał 1E, Machala Dominik 1I, Sowa Brajan 1F i Podraza Dominik 1TI.

Cztery pierwsze mecze to wysokie wygrane z: III LO 18-1, ZSB 18-5, XXI LO 21-8 i I LO 18-10. W meczu finałowym przeciwnikiem naszej drużyny był zespół ZSME, który wcześniej również wygrał swoje mecze. Do połowy mecz wynik się zmieniał ale cały czas oscylował wokół remisu. Wtedy Michał Knapik kolejne 3 akcje naszego zespołu zakończył celnymi rzutami z dystansu czym zapewnił wyższe prowadzenie i spokojną końcówkę spotkania, które ostatecznie zakończyło się wygraną ZST 16-10.

Ostateczna kolejność czołowej czwórki:

  1. ZST
  2. ZSME
  3. I LO
  4. ZSB