ZST

ZST w finale Eko kampanii organizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa

DSC08066Dnia 15 czerwca 2016 odbył się finał Eko kampanii, czyli cyklu akcji ekologicznych zorganizowanych w bieżącym roku szkolnym przez Urząd Miasta Tarnowa. W ramach różnorakich działań dzieci i młodzież z blisko stu placówek edukacyjnych zbierała baterie i prowadziła recykling, sprzątała teren miasta i budowała budki lęgowe dla ptaków. W finale, który miał miejsce w Parku Strzeleckim, nagrodzono najbardziej aktywnych uczestników. W spotkaniu wziął udział Prezydent Miasta Tarnowa, pan Roman Ciepiela, który podziękował dzieciom i młodzieży za aktywną postawę proekologiczną.
Nasza szkoła otrzymała nagrody w dwóch kategoriach:

  • Za zajęcie II miejsca w konkursie na wykonanie budki lęgowej „Zaprośmy ptaki do Tarnowa” w kategorii szkoła ponadpodstawowa (w konkursie koordynowanym przez panie A. Fronc i B.Kotaś w ramach działalności Szkolnego Koła Ekologicznego wzięli udział uczniowie klasy II TM)
  • Za uczestnictwo w akcji ekologicznej „Posprzątajmy razem Tarnów” (akcja koordynowana przez nauczycieli zajęć wychowania fizycznego w ZST)