ZST

Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi

Informacje-e135177613084014 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. Z tej okazji 15 czerwca uhonorowano dyplomami i symbolicznymi  statuetkami tarnowskich krwiodawców. Uroczystość odbyła się w Sali Lustrzanej. Uczestniczyli w niej Prezydent Miasta Tarnowa   p. Roman Ciepiela, jego zastępca  p. Anna Krakowska oraz Prezes Zarządu Rejonowego dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie p. Stefan Wrona.  Rozstrzygnięto wówczas konkurs pod hasłem Potrzebna Krew – Twoja Także, w którym wzięło udział 19 szkolnych klubów HDK PCK oraz 2 kluby wyższych uczelni.
Młodzieżowe kluby oddały łącznie 1058,350 litrów krwi. Pełnoletnia młodzież naszej szkoły oddała 84,600 litrów krwi, co umożliwiło nam zajęcie III miejsca. Z tej okazji otrzymaliśmy symboliczną statuetkę.
W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego  serdecznie gratuluję wszystkim krwiodawcom.
Opiekun SK HDK
Marzena Gawron
 
Fotorelacja dostępna na stronie http://rdn.pl/?p=64781