ZST w półfinale Tarnowskiej Ligi Debatanckiej

Po długich zmaganiach fazy grupowej i odbytych dwóch debatach (z II LO Dębica, V LO Tarnów), drużyna debatancka ZST znalazła się w ósemce najlepszych drużyn w sezonie XII TLD. 8 marca w ćwierćfinale Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, drużyna ZST stoczyła zaciętą i pasjonującą debatę z II LO Tarnów, wygrywając wynikiem 3:2!  Gratulacje! Jesteśmy w półfinale! 😍
Najlepszym mówcą tej debaty okazał się Cyprian Więch, który zdobył imponujące 44.5 pkt. To już jego drugi tytuł „Mówcy debaty” w tym sezonie. 💪🏆
Drużynę debatancką tworzyli: 🫶 👏
1. Cyprian Więch 3TAT
2. Michał Bajorek 3TN
3. Michał Piętowski – Kędra 3TN
4. Nataniel Srebro 1P
5. Wojciech Parysz 2F
6. Natalia Bućko 2F
oraz
1. Milena Lis 1P
2. Natalia Kozik 1F
3. Oskar Povkštela 2P, którzy tym razem, kibicowali z publiczności.
Nad tą tezą debatowaliśmy w ćwierćfinale:
ℹ️Info-slajd: Wyścig o Afrykę (scramble for Africa), to okres w latach 1885–1914, gdy europejskie mocarstwa rywalizowały o kolonie na kontynencie afrykańskim. Główne motywacje to kontrola nad surowcami, prestiż, handel i strategiczne obszary, co doprowadziło do podziału Afryki między europejskie potęgi kolonialne.
➡️Teza: Dzisiejsze działania światowych mocarstw powinniśmy nazwać nowym wyścigiem o Afrykę. 🌍🏁
Trzymajcie kciuki, bo półfinał już za dwa tygodnie.
Fot. Franciszek Kiełbasa 4F