ZST

ZST wśród 100 najlepszych techników wg rankingu STEM

Layout 1Perspektywy publikują co roku rankingi szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych i kierunków studiów. W ubiegłym roku po raz pierwszy powstał ranking STEM Liceów a w tym roku dołączono do niego technika.
Zespół Szkół Technicznych znalazł się wśród 100 najlepszych techników w Polsce kształcących
w zakresie STEM (88 miejsce)…
Hasło STEM – czyli  Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria, matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce
i technice. Hasło STEM jest powszechnie znane w edukacji i gospodarce USA i innych krajów. Wiadomo tam, że bez dobrej edukacji w zakresie STEM nie ma innowacyjności, rozwoju i dobrobytu.
Celem rankingu STEM jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów  jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych.
Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów do takich właśnie studiów i  jest rekomendacją zarówno dla kandydatów do techników jak i wiodących uczelni, ceniących absolwentów szkół ponadgimnazjalnych najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych.
/na podstawie perspektywy.pl/