Logo - Erasmus Plus

10. dzień stażu w Bradze projektu „Start na europejskim rynku pracy”

Nie możemy uwierzyć, że to już ostatni dzień naszego pobytu. Mimo, że tęsknimy za rodzicami, to chętnie pozostalibyśmy tu dłużej. Ujmuje nas i  zachwyca wzajemna życzliwość i sympatia Portugalczyków. Nawet czasami brak znajomości języka angielskiego nie jest dla nich przeszkodą w porozumiewaniu się z nami.

W dniu dzisiejszym wykonywaliśmy następujące czynności: diagnozowaliśmy i usuwaliśmy usterki sprzętu sieciowego między innymi: zablokowane procesy  i przyczyny awarii sieci, zarządzaliśmy hasłami, monitorowaliśmy pracę systemu i itp. Koledzy pracujący w serwisach telefonii komórkowej doskonalili nadal swoje dotychczasowe umiejętności.

Podczas lunch’u, który większość z nas zjadła z szefami firm, wymienialiśmy się wrażeniami, opowiadaliśmy o naszych odczuciach, przeżyciach i doświadczeniach z pobytu w Portugalii i pracy w firmach. Nowe zdobyte przez nas doświadczenia, umiejętności, a także miłe spotkania z Portugalczykami na długo pozostaną w naszej pamięci. Na zakończenie dnia wspaniała dla nas niespodzianka. Firma Bragamob zafundowała nam wycieczkę nad ocean. Bardzo chcieliśmy go zobaczyć. Jest to prezent dla nas na zakończenie pobytu. Późnym wieczorem spotkaliśmy się z przedstawicielami Bragamob, którzy wręczyli nam certyfikaty. Następnie udaliśmy się na odpoczynek, gdyż o godzinie 3 rano mamy autobus, który zawiezie nas na lotnisko do Bragi, a stamtąd udamy się w kierunku domu.