3. dzień stażu w UK

Trzeciego dnia stażu wyznaczaliśmy miejsca montażu gniazd i miejsca na montaż urządzeń Wi-Fi. Następnie dobieraliśmy odpowiednie przewody i planowaliśmy ich przebieg. Wykonywaliśmy połączenia elektryczne urządzeń sieci komputerowej. Kolejnym krokiem było uruchomienie i konfiguracja sieci komputerowych. Wykonaliśmy diagnostykę sieci i uzupełniliśmy protokoły pomiarowe. Tak minął 3 dzień pracy. Wieczorem udaliśmy się całą grupą na spacer do parku i na plażę. Poszliśmy wzdłuż brzegu w kierunku ruin fortu, które nas bardzo zaciekawiły. Fort znajdował się na wzniesieniu, co umożliwiło nam podziwianie pięknego zachodu Słońca.

Mateusz Zając

W pełni sił, wypoczęci i najedzeni po śniadaniu udaliśmy się na zbiórkę przed hotelem skąd ruszyliśmy  na przystanek. Autobusem dotarliśmy na miejsce dzisiejszej pracy- były to domki jednorodzinne w których mieliśmy zająć się wykonaniem nowej instalacji elektrycznej. Na miejscu czekał już na nas dr. Taiwo, który wręczył nam wytyczne na dzisiejszy dzień oraz dokumentacje techniczną, schematy i plan instalacji.

Szybko przebraliśmy się w ubrania robocze i przystąpiliśmy do pracy. Po analizie otrzymanych schematów sporządziliśmy notatki zawierające spis potrzebnych narzędzi, kabli, osprzętu oraz pobraliśmy niezbędne materiały z magazynu. Następnie podzieliliśmy się zadaniami. Jedni z nas wciągali przewody w rurki, zajmowali się łączeniem przewodów i montażem osprzętu w puszkach  a inni sprawdzali czy wszystko jest wykonane zgodnie z dokumentacją techniczną. O godzinie 13 godzinna przerwa na lunch, którą spędziliśmy w pobliskim Subwayu. Dzień w pracy zleciał bardzo szybko i przyjemnie. Zakończyliśmy go sprawdzeniem ciągłości przewodów, poprawności działania łączników oraz uzupełnieniem dzienniczków stażu.

Zmęczeni pracą wróciliśmy do hotelu gdzie czekała na nas kolacja. Po posiłku nastąpił czas na relaks, krótką rozmowę z kolegami w pokojach  i na naładowanie baterii przed kolejnym dniem pracy.

Kacper Babiarz

 

Fotorelacja