Staż zagraniczny – relacja

9 i 10 DZIEŃ STAŻU

29 i 30 listopada 2016 r. – te dni zbliżają nas nieuchronnie do końca praktyk u węgierskich pracodawców.
We wtorek i środę elektronicy naprawiali sprzęt elektroniczny, dokonywali pomiarów parametrów w celu lokalizacji charakteru usterki, wymieniali uszkodzone
elementy i podzespoły, finalizowali instalację monitoringu wizyjnego. Mechanicy programowali frezarki z użyciem cykli, pisali programy na cykl wiercenia i rozwiercania na frezarce,.. uruchamiali tokarki numeryczne, łączyli wały, produkowali śruby, wykonywali malowanie proszkowe. Kilku mechaników podpinało zasilanie w taśmie produkcyjnej, czyściło tokarki, nawiercało otwory, toczyło wałki na tokarce CNC oraz podłączało silniki elektryczne. Natomiast elektrycy wyznaczali przebiegi rurek pod instalację elektryczną, kuli rowki w ścianie pod rurki, montowali puszki i rurki w ścianie i wciągali przewody do rurek. Wykonywali też trasowanie przebiegu instalacji i rysowali schemat instalacji na podstawie schematu ideowego.
Wtorkowe popołudnie upłynęło w dobrych nastrojach, szczególnie po dobrym obiedzie. Część z nas chciała zakupić prezenty dla bliskich, więc udała się do centrum Veszprem. Część została w pensjonacie i spędzała miło czas w podgrupach. A po kolacji kilkoro z nas pobiegło na kolejną już, sympatyczną przebieżkę po Veszprem nocą.
Natomiast w środę po obiedzie i krótkim leżakowaniu :), wzięliśmy udział w grze miejskiej pt. „Gra o królestwo Veszprem”, przygotowanej przez nasze niezastąpione opiekunki. Zabawa była przednia. Większość z nas z wielkim przejęciem i zaangażowaniem walczyła o zdobycie królestwa i zostanie królem Istvanem i królową Gizellą. Jednak zwycięzcy mogli być tylko jedni :). Para królewska (Potworek i Cebulka) przejęła władzę w pensjonacie, na dwa ostatnie dni naszego pobytu. Nie wiemy, czy królestwo Veszprem przetrwa… trzymajcie kciuki i do zobaczenia w poniedziałek w szkole :).

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]