49 Olimpiada Wiedzy Technicznej

W środę 4.01.2023 r. w godz. 9.00-14.00 w auli Zespołu Szkól Technicznych w Tarnowie-Mościcach odbędą się zawody okręgowe 49 Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Olimpiada Wiedzy Technicznej jest organizowana dla uczniów szkół ponadpodstawowych a jej celem jest rozwijanie wśród uczestników zainteresowania nauką i techniką, rozszerzanie zakresu wiedzy i podnoszenie ich kompetencji oraz ujawniania predyspozycji w dziedzinie techniki, a także współpraca w procesie kształcenia i wychowania młodzieży, nauczycieli szkół średnich z nauczycielami akademickimi z wiodących krajowych uczelni technicznych.

Olimpiada Wiedzy Technicznej odbywa się na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z 29 stycznia 2002 r. i jest objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Jest to drugi etap tej olimpiady, z którego zostanie wyłoniona ścisła czołówka krajowych  GIGANTÓW TECHNIKI,  którzy zakwalifikują się do ścisłego finału.

Podczas II etapu zawodów 49 OWT w Małopolskim Komitecie Okręgowym w Tarnowie udział weźmie 23 uczestników z 5 szkół oraz towarzyszyć im będą opiekunowie.

Uczestnicy olimpiady są z następujących szkół:

 1. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych
  Tarnów – opiekunem jest Pan Artur Sereda
 2. Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica
  Bochnia – opiekunem jest Pan Marek Pasula
 3. Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza
  Gorlice – opiekunem jest Pan Piotr Tarczyński
 4. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. J. Kustronia
  Nowy Sącz – opiekunem jest Pan Zbigniew Zelek
 5. Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica
  Nowy Targ – opiekunem jest Pan Paweł Ceglarz

A oto ramowy program  przebiegu zawodów.

 • Rejestracja uczestników  godz. 9.00-9.40
 • 10.00 – 10.30 – rozpoczęcie zawodów i logowanie się do platformy Olimpiady
 • 10.30 – 13.00 – 2,5 godz. na rozwiązywanie dwóch zadań z grupy tematycznej elektroniczno-elektrycznej lub mechaniczno-budowlanej
 • (dokładnie 30 minut od kliknięcia przycisku  o zakończeniu rozwiązywania zadań –  czas na wgranie do systemu rozwiązanych zadań i oddanie pracy Komisji)

Wszystkim uczestnikom kibicujemy i życzymy zakwalifikowania się do finału Olimpiady Wiedzy Technicznej.

 

 

Koordynator

mgr inż. Zygmunt Nędza