Logo - Erasmus Plus

7. dzień stażu w Bradze

Dzień Siódmy

Dzisiaj tj. we wtorek przywitało nas piękne słońce, cieszyliśmy się z tak pięknej pogody wiedząc, że u nas jest zimno. Zjedliśmy śniadanie i z zapałem ruszyliśmy do naszych miejsc pracy.

W naszych firmach poznaliśmy zasady bezpieczeństwa oraz uczyliśmy się umiejętnie je stosować w praktyce. Nasi pracodawcy zapoznali nas z dokumentami polityki bezpieczeństwa obowiązującymi w firmach. Nauczyliśmy się zabezpieczać dane użytkownika przed zawirusowaniem lub ich całkowitą utratą. Dzisiaj nasze firmy odwiedziły również panie opiekunki, którym przy okazji wizyty zostały wręczone nasze certyfikaty z firm.

Na dziewczyny też czekały kolejne zadania. Poznały zasady przygotowania próbek do analizy za pomocą spektrofotometru ASA, sprawdzały między innymi zawartość żelaza w badanych próbkach. Zapoznały się z instrukcjami i schematami technicznymi stosowanej aparatury. Sprawdzały także bazy danych w komputerach w celu porównania swoich wyników z tymi otrzymanymi wcześniej.

Po kolacji uzupełniliśmy jak zawsze nasze dzienniczki stażu, które zostały sprawdzone przez Panie opiekunki. Kiedy wszystko było uzupełnione, udaliśmy się na zakupy do pobliskich sklepików, aby kupić jakieś pamiątki, bo do naszego powrotu zostało już niewiele czasu.