Wycieczka przedmiotowa

DSC02577Dnia 24 września 2014 r. klasa 3 N udała się na wycieczkę przedmiotową do Krakowa, do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Klasa realizuje program z fizyki w zakresie rozszerzonym. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowania uczniów fizyką poprzez udział w różnego rodzaju doświadczeniach i eksperymentach fizycznych przeprowadzanych na terenie ogrodu. Interaktywne ekspozycje przybliżyły uczniom prawa fizyki, zaś możliwość przetestowania znajdujących się w ogrodzie instalacji edukacyjnych okazała się dużą atrakcją dla uczniów. W czasie wykonywania doświadczeń uczniowie niejednokrotnie zaskoczyli swoją wiedzą towarzyszącą im panią przewodnik, co z radością obserwował i obiecał nagrodzić nauczyciel fizyki, p. Marek Gajda, inicjator wycieczki.
Ponaddwugodzinny spacer po ogrodzie przy pięknej, słonecznej pogodzie, dostarczył wielu wrażeń, spostrzeżeń i przeżyć, a także zabawy, w myśl hasła ogrodu „Kto tu rządzi? Fizyka!”.
W czasie wycieczki jako opiekun towarzyszyła również uczniom wychowawczyni klasy, p. Ewa Wójtowicz.