ETAP MIĘDZYSZKONY X EDYCJI KONKURSU „MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA”  LUBLIN 7.12.2019

W etapie szkolnym dziesiątej edycji konkursu „ Matematyka w Technice dla Technika” organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych oraz Politechnikę Lubelską,   wystartowało ok 1230 uczniów ze 104 szkół technicznych z sześciu województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Szkolne Komisje Konkursowe zakwalifikowały do etapu międzyszkolnego 163 osoby z 70 szkół.

Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły : Tomasz Ogórek kl. IV N oraz Konrad Korus kl. IV I, którzy dnia 7.12.2019 po opieką p.D.Bartoń wyjechali do Lublina  na etap międzyszkolny.

Po przyjeździe na miejsce, rejestracji  i krótkim odpoczynku, uczniowie udali się do sal gdzie w godz.11.30 do 13.00 rozwiązywali 4 zadania bez użycia tablic i kalkulatorów.

Po zakończonej pracy holl do którego przychodzili  uczniowie był istną giełdą wyników i sposobów rozwiązania zadań.

Po opadnięciu emocji nasi  uczniowie wraz 2 uczniami z ZSB Tarnów , opiekunami  udali się na krótkie zwiedzanie pięknego miasta Lublin (zamek , starówka).