Żegnajcie czytelnicy, żegnaj biblioteko!

Drodzy Czytelnicy szkolnej biblioteki! Po 38 latach pracy i otwieraniu każdego ranka drzwi biblioteki (przeliczyłam, że robiłam to ok. 7000 razy), przyszła pora na emeryturę. Z tej okazji chciałam się z Wami wszystkimi pożegnać, podziękować za uśmiechy, wymianę opinii na temat
przeczytanych książek, za waszą dobrą energię, życzenia miłego dnia, pomoc w różnych bibliotecznych przedsięwzięciach. Będzie mi tego brakowało. Będzie mi także brakowało zapachu książek, widoku pełnych regałów, tworzących labirynty wiedzy, po których przez lata się poruszałam.

Kochani! Życzę Wam wszystkim wielu sukcesów osiąganych w szkole oraz we wszelkich przedsięwzięciach, które podejmujecie poza szkołą. Życzę Wam także abyście, każda i każdy z Was przekonali się, że książka może być dobrym przyjacielem, a „czytanie […] to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (W. Szymborska) – Lucyna Olejnik ( długoletnia bibliotekarka Zespołu Szkół Technicznych).