SUKCES SZACHISTÓW

Bardzo udany start zaliczyli szachiści ZST w V Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego. Do turnieju przystąpiła rekordowa liczba 24 zespołów z Tarnowa i z innych miejscowości powiatu. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny. Pierwsza w składzie: Jakub Lis (1T), Szymon Pieczonka (3TN), Marcin Wolski (3TI), Hubert Małek (3TN) wygrała 6 z 7 pojedynków. Nasi reprezentanci przegrali tylko 1 mecz ze zwycięzcami, drużyną 3LO Tarnów. Drugi zespół w składzie: Sebastian Czerwony (1I), Sebastian Kosiba 4TAT, Filip Turczak 5TI, Dominika Owsianka (2F) uplasował się na wysokim 6 miejscu zaś trzeci w składzie  Kacper Hajduk (3TEM), Wojciech Parysz (2F), Filip Kochański (1E) i Zuzanna Chalcarz (1P) zajął 15 pozycję.

O tym kto i w którym z naszych zespołów się znalazł, zdecydował rozegrany kilka dni wcześniej 1 (z 3 zaplanowanych) turniej  o mistrzostwo ZST. Liderami  cyklu szkolnego zostali Sz. Pieczonka i J. Lis. Obaj zawodnicy mają na koncie po 5 pkt. O tym, czy to oni między sobą rozdzielą 2 pierwsze miejsca czy może do walki dołączy ktoś ze stawki mającej niewielkie straty, zdecydują kolejne turnieje szkolne. Ciekawie może być także w kategorii dziewcząt, w której póki co przewodzi D. Owsianka.

Zdjęcia zamieszczone w galerii wykonał Wojciech Parysz (2F), który umiejętnie połączył rolę zawodnika i fotografa.