Akcja Czytaj PL 2019

W ramach akcji Czytaj PL 1000 szkół polskich bierze udział w jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Wśród tych szkół jest także Zespół Szkół Technicznych.

Na terenie szkoły wiszą trzy plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza (parter w nowym budynku i w starym – obok biblioteki i sali 19). Wystarczy smartfon i aplikacja.

Książki można też pobierać z koszulek z kodem QR, które otrzymali ambasadorzy akcji. W naszej szkole są to: Daria Zapart, Aleksandra Ptak i Karolina Baziak z kl. IIA, Patrycja Skorupa z kl. IIIF oraz Mikołaj Korecki z kl. IIIT.

W tegorocznej edycji dostępnych jest 12 bestsellerów – 6 powieści i 6 książek non-fiction. Prawie wszystkie książki dostępne są w formie audiobooka i e-booka.
A oto link do tytułów książek – CzytajPL.pl
Zachęcam – pobierzcie kod QR i czytajcie lub słuchajcie!

Miłej lektury – Lucyna Olejnik