Aleksandra Burza – zwyciężczyni XV Olimpiady Franciszkańskiej

W dniu 22 kwietnia odbył się ostatni, ustny etap XV Olimpiady Franciszkańskiej, który miał formę wideokonferencji. Po części pisemnej finału  nasza uczennica prowadziła w rankingu punktowym i tego prowadzenia już nie oddała.

Etap ustny składał się z 3 rund pytań za wybraną ilość punktów (6, 4, 2). Ola zaczęła od pytania za 6 pkt. Wystarczyła później odpowiedź na pytanie za 4 pkt., by zapewnić już sobie wygraną, przy niepoprawnych. odpowiedziach innych uczestników.  Ostatnie pytanie było formalnością na które Ola nie musiała już odpowiadać.

Aleksandra Burza z klasy 2T zwyciężyła w tej Olimpiadzie wygrywając laptop, nagrodę specjalną i indeks na wybraną wyższą uczelnię (zgodną z wykazem regulaminu Olimpiady).

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z ostatniego etapu:

http://www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl/olimpiada/2020-2021/final_ponadpodstawowa/final_ponadpodstawowa.htm

Składamy wielkie podziękowania panu Janowi Gębale, który przygotowywał na każdym etapie konkursu stanowiska egzaminacyjne zgodnie z wytycznymi organizatora Olimpiady.