Analitycy na wykładzie w Politechnice Rzeszowskiej

W dniu 22 listopada 2023 roku klasa 2A pod opieką Pani Agnieszka Pawliny-Boduch i Pani Marty Frączek uczestniczyła w wykładzie na Politechnice Rzeszowskiej.

Pani dr. inż. Joanna Czarnota wygłosiła wykład pt. „ Ochrona środowiska poprzez ograniczanie uciążliwości zapachowej z obiektów gospodarki komunalnej” podczas, którego mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zapachów, które nam przeszkadzają w życiu. Po ciekawym wykładzie mogliśmy zwiedzić pracownie chemiczne, zapoznać się ze sprzętem używanym do badań zapachów oraz zobaczyć jak należy się przygotować do badań w terenie. Dziękujemy za ciekawy wykład i opiekę nad naszą grupą, mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze na kolejnych wykładach.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Dobranocek, gdzie można zobaczyć oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form filmowych         Se-Ma-For w Łodzi. W muzealnych gablotach spotkać można bohaterów takich animacji, jak: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Mały Pingwin Pik-Pok”, „Maurycy i Hawranek”, „Trzy Misie”  a także pacynki z pierwszej polskiej dobranocki „Jacek i Agatka”.
W muzeum, oprócz pamiątek, które związane są ze światem animacji można obejrzeć również przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci np. znaczki, pocztówki. Nie zabrakło także przedmiotów związanych z bajkami zagranicznymi: „Krecik”, „Wilk i Zając”, „Smerfy”, „Pszczółka Maja” czy „Muminki”. Zwiedzanie muzeum sprawiło nam wiele radości i pozwoliło cofnąć się w czasy dzieciństwa.