Co najchętniej czytają uczniowie?

Wielką karierę czytelniczą, także w naszej bibliotece, robi obecnie seria „Zwiadowcy”, autorstwa Johna Flanagana. W Polsce zostało do tej pory przetłumaczonych 9 tomów; ich tytuły znajdziecie w zakładce „Nowości w bibliotece”. Seria powieści przedstawia przygody Willa, sieroty, który staje się czeladnikiem ponurego zwiadowcy o imieniu Halt.
Korpus Zwiadowców zajmuje się dostarczaniem informacji i pilnowaniem porządku w królestwie, dla Duncana, króla Araluenu. Dostarczają mu informacji o wrogich zamiarach nieprzyjaciół. Seria jest połączeniem przygód nastoletniego Willa i jego przyjaciół. 

Seria sprzedała się już w ponad 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. Obecnie, znajduje się 36 tygodni, na liście bestsellerów „New York Timesa”. Została przetłumaczona na 20 języków.