Dzień Edukacji Narodowej

I znowu nadszedł dzień, w którym można było podziękować wszystkim nauczycielom. Wszystkim bez wyjątku, a najbardziej tym niezwykłym, którzy  codzienność w szkole znaczą kolorowymi barwami. Dlatego właśnie spektakl z okazji Dnia Edukacji Narodowej  był kolorowy, mienił się barwami i lekkością treści, by podkreślić niezwykłość osobowości wyróżnionych. Belfrzy zostali wyróżnienie w różnych kategoriach i uhonorowani żartobliwymi Mercedesami+. Spektakl zaczął się od nagrodzenia „Estetycznego oka szkoły” pani profesor Ani Misiaszek, by zakończyć się kompozycyjną klamrą, nawiązującą do barwnego początku zainaugurowanego piosenką „Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…”, finałem,  gdy ubrani kolorowo ( „ na żółto i na niebiesko”) artyści wykonywali piosenkę z kabaretu Olgi Lipińskiej „Ciesz się z tego, co masz…”. Niewinna żartobliwość przedstawienia łączyła się z powagą szacunku dla nauczycieli wyrażonego talentem wykonawców i ich zaangażowaniem w dopracowaniu każdego szczegółu spektaklu, oddaniu emocji, komizmu, właściwego gestu, tonu podkreślających charakter przedstawianych sytuacji. „Estetyczne oko szkoły” rozpoczęło feerię nagród, zaś następne Mercedesy pojechały do „Bogów ZST” tworzących laureatów olimpiad ( profesor Robert Hosaja ), „Społeczników ZST” „zbierających na WOŚP , zwierzęta, sadzących drzewa..” ( profesor Beata Kotaś), „Trenerów wysportowanych” „ zbierających grupy, które biegają to tu, to tam i przywożą nagrody dla szkoły w postaci pucharów”( profesor Zbigniew Chmura), „Włóczykija ZST” , który zwiedził „kawał świata i zawsze będzie miał serce jak dzwon ( „Król jest jeden” profesor Paweł Golec), wiecznie mówiących, którzy „rodzą  kolejne słowa, zdania wielokrotnie złożone, argumenty, kontrargumenty, wnioski….” –  uhonorowanych kategorią „Gadu, gadu”(profesor Sławomir Skowron), do Hybrydy ++ zrodzonej ze „ zdolności aktora, kawałka gaduły, doprawionej szczyptą atomowej energii zmieszanej z poczuciem humoru i świętą cierpliwością.”          ( profesor Wioletta Krawiec ++!), Świeżaka Roku- Objawienia ZST „nieoczywistej oczywistości” zaskakującej, budzącej radosne oszołomienie ( profesor Bogumiła Duda).

Artystyczny poziom przedstawienia zagwarantowali:

wspaniali, obdarzenie prawdziwym talentem odtwórcy ról aktorskich:

Prowadząca – Łucja Wantuch

Prowadzący – Kacper Banaś

Pani Sprzedająca Sztukę Nowoczesną, Matka Mariusza – Kasia Jakubowska

Miłośnik Sztuki, Ojciec-Kibic, Reprezentantka Drużyny Niemiec- Łukasz Ciężadło

Dziadek Pilnujący Zygmunta, Reprezentantka Drużyny Niemiec – Dominik Kras

Niesforny Uczeń Mariusz, Trener Drużyny Reprezentacji Niemiec – Kamil Bibro

Anielskie głosy ZST, śpiewające dziewczyny i chłopcy:

Kasia Tarasek, Weronika Kędzior,  Kacper Banaś, Dominik Kras

Wspaniali muzycy:

Adrian Kowal, Daniel Kukułka, Kacper Dzimitrowicz, Jakub Kozioł, Piotr Kozioł

Towarzyszący nam artysta nagłośnienia i nagłaśniania przedstawień:

Wojtek Gurgul

Wszystkim dziękujemy. Autorzy.