Dzień Kobiet po niemiecku

W ramach tegorocznych Szkolnych Dni Kultury nauczycielki germanistki przygotowały wraz z uczniami kilka propozycji mających na celu zachęcenie do nauki języka niemieckiego.

We wtorek 8 marca świętowaliśmy wspólnie Dzień Kobiet. W tym roku dominował w szkole akcent niemiecki. Na parterze budynku głównego uczniowie klasy 3TF – Wiktoria Hołda, Małgorzata Jurczak, Damian Kieć, Jakub Sambora oraz Kacper Wielgus zapraszali do wykonania pamiątkowych fotografii w przygotowanej na tę okazję fotobudce (ogromne podziękowania należą się w tym miejscu koleżankom z klasy 3A – Weronice Chrzanowskiej, Angelice Regiec, Angelice Potępie, Agnieszce Koniecznej, Karolinie Świerczek, które ową fotobudkę zainstalowały i udekorowały balonami w kolorach flagi niemieckiej). Również  na I piętrze można było znaleźć atrakcje związane z j. niemieckim. Uczennice klasy 3A Martyna Spinda, Nikola Zych, Weronika Chrzanowska, Angelika Regiec, Angelika  Potępa, Agnieszka Konieczna i Karolina Świerczek zachęcały wszystkich do skosztowania wypieków. Wszyscy miłośnicy ciast i ciasteczek musieli jednak wcześniej zmierzyć się z niełatwym zadaniem z języka niemieckiego, które polegało na przetłumaczeniu przysłowia lub powiedzenia, których tematem przewodnim były kobiety i mężczyźni.

Mamy nadzieję, że w tym dniu każdy poczuł, że nauka niemieckiego może być łatwa, lekka, przyjemna a nawet i smaczna :).