Sukcesy

Finał Licealiady w kolarstwie górskim

W dn. 29.09.20 odbył się wojewódzki finał Licealiady w kolarstwie górskim. Zawody odbyły się w miejscowości Siepraw koło Krakowa. W stawce 25 zawodników znalazł się reprezentant ZST Dawid Głowacz kl.2E, który sklasyfikowany został na wysokim 10 miejscu. Dawid w ostatnim czasie bardzo dobrze startował w zawodach o Puchar Tarnowa MTB, dwukrotnie plasując się na podium w swojej kategorii wiekowej tych zawodów.

Trasa finału wytyczona została na stoku narciarskim a dodatkowym utrudnieniem dla zawodników był grząski grunt po ostatnich obfitych opadach deszczu. Nasz zawodnik dzielnie walczył na całym dystansie i udało mu się utrzymać w czołowej grupie. Konkurencja okazała się bardzo silna, na dodatek niektórzy zawodnicy dysponowali rowerami z wyższej półki (niższa waga roweru), co nie pozostało bez wpływu na ostateczne wyniki. Dawid osiągnął naprawdę dobry wynik gdyż startował jako jeden z nielicznych zawodników niestowarzyszonych. Większość rywali to pochodzący głównie z górskich miejscowości zawodnicy prężnych klubów kolarskich. Zwycięzcą okazał się najmłodszy w stawce Brayan Świder z ZSTI Mszana Dolna. Warto wspomnieć, że Dawid był jedynym reprezentantem naszego miasta.