Październik – Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

„Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej”

C. R. Zafon „Cień wiatru”

Jak co roku biblioteka ZST w październiku pragnie zachęcić Was do skorzystania z propozycji, które w szczególny sposób pozwolą Wam zapoznać się z jej księgozbiorem oraz  podzielić się swoimi fascynacjami czytelniczymi.

Oto oferta na najbliższy Miesiąc Bibliotek Szkolnych:

 1. W poszczególnych tygodniach października w czytelni zostaną wyeksponowane różne gatunki książek. Będzie można przyjrzeć im się bliżej i wypożyczyć. Ci, którzy nie dotrą w odpowiednim czasie do biblioteki, będą mogli zapoznać się z ekspozycją na zdjęciach zamieszczonych na stronie internetowej szkoły. Mogą też rezerwować książki za pomocą e-maila: bibliotekazsttarnow@gmail.com.
  Wystawce będą towarzyszyć konkursy na znajomość bohaterów i cytatów z książek danego gatunku oraz dotyczące ekranizacji filmowych niektórych z nich. I tak w terminie:
  5-9 października rzecz będzie dotyczyć literatury fantasy i science fiction,
  12-16 października kryminałów, thrillerów, powieści sensacyjnych,
  19-23 października literatury młodzieżowej, przygodowej, podróżniczej i obyczajowej,
  26-30 października literatury popularnonaukowej.
 1. Przez cały miesiąc możecie nadsyłać recenzje książek, które chcielibyście polecić swoim rówieśnikom na adres e-mail: bibliotekazsttarnow@gmail.com. Ciekawe rekomendacje zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły i nagrodzone bardzo dobrymi ocenami z języka polskiego.
 2. Wszyscy czytelnicy, którzy w październiku będą wypożyczać książki w bibliotece szkolnej, mogą liczyć na słodkie niespodzianki i zakładki do książek.