ZST

Konkurs Wiedzy o Ignacym Mościckim – patronie szkoły

Ignacy Mościcki , polski polityk i chemikKolejny już raz, zgodnie z coroczną tradycją szkolną, 11 marca 2015 roku, w ramach Szkolnych Dni Kultury, odbył się Konkurs Wiedzy o Ignacym Mościckim – patronie szkoły. Został przeznaczony dla uczniów klas I, które reprezentowane były przez dwuosobowe zespoły. Uczestnicy  wykazali się znakomitą znajomością zagadnień z zakresu życia i działalności tego wybitnego uczonego i polityka.
W pierwszej turze trzy zespoły otrzymały maksymalną liczbę punktów i zakwalifikowały się do finału… Ostatecznie największą ilość punktów zdobył zespół kl. I Ib w składzie: Sławomir Franczyk i Konrad Solak, który zajął  I  miejsce. Minimalnie słabszy wynik uzyskali przedstawiciele kl. I T: Bartłomiej Wybraniec i Patryk Kwiek zajmując II miejsce. Na III miejscu ulokowała się ekipa kl. I A w składzie Oliwia Kucharzyk i Monika Kurczab. Wszystkie zespoły dopingowane były przez uczniów klas I, którzy mogli wzbogacić swoją wiedzę o patronie.