ZST

Mistrz dobrych manier

WP_20150311_011Podczas Szkolnych Dni Kultury – 11 marca odbył się finał konkursu „Mistrz dobrych manier”. W konkursie wzięli udział reprezentanci pięciu klas, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty w przeprowadzonych wcześniej pisemnych eliminacjach: kl. I A, kl. III A/M, kl. I I A, kl. III I i kl. II A. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością zasad savoir-vivr’u – zarówno w teorii, jak i w praktyce. Poza tym odpowiadali na pytania z zakresu malarstwa, historii  i literatury. Przy pomocy wskazówek zawartych w filmach instruktażowych uczyli się wiązania krawatów oraz fantazyjnego układania serwetek. Podczas wykonywania zadań konkursowych przez uczestników, publiczność mogła obejrzeć wypowiedzi i prezentacje, pozwalające rozwiać wątpliwości – czy w dobrym tonie jest mówienie „na zdrowie” i „smacznego”, jakie jest znaczenie różnych sposobów podawania dłoni, co to jest kindersztuba etc…
Zwycięzcą konkursu została drużyna z kl. I A w składzie: Oliwia Kucharzyk, Justyna Mikulec i Mariusz Łoboda. Konkurs prowadziła uczennica kl. II A – Wiktoria Pysyk, a odpowiedzi uczestników i realizacja zadań konkursowych były oceniana przez jury w składzie: Pani Anna Fronc i Pan Paweł Kalita. Organizatorką konkursu była Pani Lucyna Olejnik. O stronę techniczną konkursu zadbał Piotr Wawryka z kl. I I A.