Miłośnicy czytania polecają

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

 

Martyna klasa 3TF poleca:

„Trzy kroki od siebie”, autorstwa Mikki Daughtry, Tobiasa Iaconis’a oraz Rachael Lippincott, opowiada o parze nastolatków, których znajomość zaczyna się na szpitalnym korytarzu oddziału mukowiscydozy. Początkowa niechęć do siebie z czasem przeradza się w przyjaźń, a następnie w miłość. Choroba, na którą oboje cierpią, zbliża ich, a zarazem trzyma na dystans tytułowych trzech kroków, czyli przepaści między życiem, a śmiercią. To odległość, którą wyznacza podstępna bakteria zagrażająca życiu. Na przekór niedogodnościom, jakie stawia mukowiscydoza, Will wraz ze Stellą znajdują sposób, by choć przez chwilę być razem.  To świetna, wzruszająca historia, która otwiera oczy na wiele poważnych tematów; chorób, życia, śmierci czy bliskości z punktu widzenia nastolatków.

Karol klasa 1TP poleca:

„7 Nawyków Skutecznego Nastolatka” Seana Coveya to książka, którą definitywnie powinien przeczytać każdy nastolatek, bez wyjątku.

To sowity poradnik jak żyć i funkcjonować w sposób dający satysfakcję czytelnikowi czyli Tobie a także twojemu otoczeniu. Zaletami są w niej niewątpliwie barwna okładka, zawartość z wieloma świetnie wykonanymi grafikami i sam tekst, który jest przystępny jak i zrozumiały dla każdego czytelnika. Najważniejszym przekazem jest idea, że młodzi ludzie powinni podejmować inicjatywę, brać odpowiedzialność za swoje życie.

Kolejnym kluczowym elementem, znajdującym się w książce, możemy niezawodnie nazwać umiejętność skutecznego zarządzania swoim czasem. Autor zachęca do tworzenia list zadań oraz planowania swojego dnia, co pozwala na lepsze wykorzystanie czasu oraz uniknięcie chronicznego przeciążenia i stresu.

Jednym z najbardziej wartościowych elementów tej książki jest także jej przesłanie dotyczące pozytywnych nawyków. Sean zachęca czytelników przede wszystkim do rozwijania nawyków, takich jak regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i rozwijanie swoich zainteresowań, co przyczyni się do ich ogólnego dobrego samopoczucia. Podsumowując, „7 nawyków skutecznego nastolatka” to niezwykle wartościowa, a na pewno przydatna książka, która pomoże każdemu młodemu człowiekowi zrozumieć, jakie nawyki należy rozwijać, aby osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia. Polecam ją otwarcie wszystkim, którzy chcą stać się lepszymi wersjami siebie i osiągnąć sukces w swoim własnym życiu.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki !!!