ZST

Nasi wolontariusze pomagają zwierzętom w potrzebie

Uczniowie ZST w ramach Międzynarodowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt kolejny raz wzięli udział w akcji Przemów ludzkim gestem, która zakończyła się 26.10.2017 r. Wolontariusze przez trzy dni kwestowali w centrach handlowych w Tarnowie ( Dąbrówka i Bazar ) na rzecz bezdomnych i krzywdzonych zwierząt . Jak zwykle uczestnicy akcji zbierali nie tylko środki finansowe do puszek, ale również karmę i różne akcesoria dla zwierząt, rozdawali ulotki propagujące akcję, pomagali klientom w pakowaniu zakupów, a nawet w razie potrzeby przenosili je do

 samochodu. Przeprowadziliśmy również kwestę na leczenie zwierząt w potrzebie na terenie naszej szkoły. Poprzez takie działania chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na los bezdomnych zwierząt, warunki bytowe w schroniskach oraz na krzywdzenie zwierząt. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim , niżej wymienionym wolontariuszom, którzy swój wolny czas poświęcili na pomoc zwierzętom w potrzebie:

 • Golla Agnieszka – I I/ F
 • Kwiek Karolina
 • Trytek Aleksandra
 • Zdziebko Sonia
 • Lisowski Eryk I N
 • Niedziela Łukasz I Ib
 • Piotrowicz Marcin
 • Tomasiewicz Wiktor
 • Banach Paweł – II N
 • Marszałek Mateusz I E
 • Kiwior Dominik II I b
 • Waśko Michał
 • Banach Paweł – II N
 • Furgał Kamil – II Ew
 • Skalak Izabela – III T
 • Tomaszek Sylwia – II A
 • Dobosz Daria – II A

Koordynatorki: p. Anna Fronc, p. Beata Kotaś