Nauczyciele polecają książki. Rekomendacja nr 5

Gorąco polecam książkę dr Jamesa Hamblina „Gdyby nasze ciało potrafiło mówić”. Jest ona doskonałym wstępem do pogłębiania wiedzy na ten temat. Informacje przekazane są w ciekawy i bardzo przystępny sposób. Autor porusza wiele wątków, o których raczej na co dzień nie myślimy, a są bardzo interesujące. Dużo ciekawostek, jak i praktycznych informacji związanych z funkcjonowaniem naszego ciała. Skłania nas do zastanowienia się nad działaniem własnego organizmu, a nawet do wprowadzania zmian w swoim życiu. Co najważniejsze demaskuje marketingowe oszustwa producentów suplementów i zdrowej żywności. Przekazuje rewelacyjne, a czasem rewolucyjne informacje, np. o nawadnianiu, wodzie, sokach, wodzie gazowanej, mleku, izotonikach i innych napojach.

Autor pozwala także nabrać dystansu do pewnych spraw i zrozumieć nie tylko nasze ciało, ale również mechanizmy, jakimi jesteśmy nierzadko nabijani w butelkę przez koncerny i grupy biznesmenów, mających interes w tym, żebyśmy tkwili w chaosie informacyjnym.
J. Hamblin ma sarkastyczne poczucie humoru, którym raczy nas bezpośrednio i pośrednio. Zadaje pytania na początku podrozdziałów, niby obiecując, że zaraz wszystkiego się dowiemy. Tymczasem prawie nigdy nie dostajemy prostej odpowiedzi. Bo też nasze ciało nie jest prostym mechanizmem.

Książkę czyta się jak powieść, jest dostępna w bibliotece szkolnej.
Polecam –  Marzena Gawron