Osobliwości znalezione w książkach

W związku z trwaniem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece można obejrzeć wystawkę różnych drobiazgów pozostawianych w książkach, prawdopodobnie jako zakładki.

Są to: liściki, zawierające różne polecenia, urzędowe zaświadczenia, kartki z kalendarza, pocztówki, obrazki religijne, ulotki – w tym informator o ZST oraz sprawozdanie z ćwiczeń w pracowni automatyki z 1974, w którym można podziwiać niezwykle staranne pismo techniczne ucznia naszej szkoły. Oprócz tych drobiazgów wystawka zawiera kilka książek, z autografami ich autorów. Wśród nich jest książka autorstwa ucznia szkoły – Pana Wiesława Marszalika. Bohaterami tej książki są uczniowie i nauczyciele Technikum Chemicznego.

Zachęcam do obejrzenia ekspozycji – Lucyna Olejnik