ZST

Ostatni dzień stażu :(

10. DZIEŃ STAŻU
Ostatni dzień stażu. Po raz ostatni pojechaliśmy do naszych zaprzyjaźnionych firm.  Elektronicy m.in. lokalizowali usterki sprzętu elektronicznego, mierzyli parametry by określić charakter usterki, wymieniali uszkodzone elementy, testowali sprzęt, montowali instalację przeciwpożarową i antywłamaniową, wyznaczali przebieg przewodów i położenia sprzętu instalacyjnego na podstawie schematu, dobierali narzędzia do wykonywania połączeń, łączyli podzespoły według schematu, sprawdzali zgodność montażu ze schematem, sprawdzali działanie instalacji po montażu. Elektrycy m.in. określali stan techniczny instalacji, rysowali schemat montażowy instalacji na podstawie schematu ideowego, trasowali przebieg przewodów i położenia sprzętu instalacyjnego na podstawie schematu, dobierali narzędzia do różnych rodzajów połączeń elektrycznych, montowali instalację elektryczną, w tym środki ochrony przeciwporażeniowej, sprawdzali zgodność montażu instalacji elektrycznej ze schematem,  mierzyli parametry instalacji i zabezpieczeń zgodnie z instrukcją, sprawdzali działanie instalacji elektrycznych po montażu. Wykonywaliśmy także inne zadania przydzielone przez opiekuna stażu. Sporządzaliśmy dokumentację z wykonanych prac. Stosowaliśmy zasady BHP. Z uwagi na ostatni dzień stażu porządkowaliśmy swoje stanowiska pracy.
Po zakończeniu pracy podziękowaliśmy kierownikom firm, opiekującym się nami pracownikom oraz wszystkim współpracownikom za możliwość odbycia stażu, zdobycia doświadczenia zawodowego i międzykulturowego, poświęcony nam czas i mentoring. Podzieliliśmy się uwagami i spostrzeżeniami na temat odbytej praktyki. Były to bardzo pozytywne opinie. Miło było nam usłyszeć słowa, że wzorowo wykonywaliśmy powierzone nam zadania i byliśmy zaangażowani w to, co robimy. Na koniec pracodawcy wręczyli nam Certyfikaty potwierdzające realizację stażu.
Popołudnie upłynęło w dobrych, choć nieco nostalgicznych nastrojach. Poszliśmy pożegnać Veszprém i węgierskich przyjaciół. Niektórzy robili jeszcze ostatnie zakupy prezentów. Następnie wybraliśmy się na boisko rozegrać „ostatni mecz sezonu”. Po kolacji zabraliśmy omówiliśmy miniony dzień, przeanalizowaliśmy cały staż i pobyt. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pobyt ten na długo zapadnie nam w pamięci. Uzupełniliśmy ostatnie wpisy w dzienniczku i  zabraliśmy się za pakowanie bagaży.  Walizki pękały w szwach.
 
Fotorelacja ze stażu:   https://drive.google.com/drive/folders/0B2RR7QIqy3-8YjAtWmNIYmlaMTQ?usp=sharing