Pan Łukasz Kras – Lekcja z Mistrzem

16 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się kolejna Lekcja z Mistrzem zorganizowana przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZST. Tym razem w roli Mistrza wystąpił Pan Łukasz Kras, uczeń ZST w latach 1992-97, a obecnie szef Zespołu Projektowego Grupa Azoty S.A. Automatyka i wykładowca PWSZ w Tarnowie.
Gość z wielką swadą opowiadał o ocenie ryzyka i systemach zabezpieczeń w procesach przemysłowych, co jest głównym obszarem zainteresowań zespołu, którego pracami kieruje. Mówił także o tym, jak doszło do współpracy z PWSZ.
Licznie zgromadzona w auli młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu Mistrza, tym bardziej, że wykład był ilustrowany ciekawymi slajdami, ukazującymi skomplikowane kwestie analizy zagrożeń i projektowania układów automatyki zabezpieczeniowej w sposób przystępny, a nawet dowcipny.