ZST

"Pan Tadeusz w trzech odsłonach"

W ramach Dni Kultury Szkolnej w dniu 5 lutego w auli ZST został zaprezentowany program pod nazwą „Pan Tadeusz w trzech odsłonach”. Spotkanie to miało charakter swoistej biesiady literacko-muzycznej, połączonej z degustacją staropolskich potraw. Uczniowie z klasy 3LOd włączyli się do przygotowań i udziału w tym programie.  W początkowej fazie spotkania odbył się konkurs na najładniejsze odczytanie fragmentów epopei Adama Mickiewicza. Jury w osobach: prof. Ewa Michałek. prof. Paweł Kalita i Żaneta Majorek z kl. 3LOe wyłoniło troje wykonawców, którzy zostali uhonorowani nagrodami książkowymi.  W trakcie trwania prezentacji konkursowych uczniowie i uczennice z klasy 3LOd zaprezentowali polski taniec – polonez, nawiązując w ten sposób do motywu tańca, obecnego w finałowej księdze poematu pt. „Kochajmy się”. Po ogłoszeniu werdyktu zaproszono obecnych w auli nauczycieli i uczniów do obejrzenia fragmentu filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”, a następnie obecni w auli uczniowie mieli okazję skosztować bigosu, chleba ze smalcem oraz słodkich wypieków. Kiermasz staropolski został przygotowany przez uczniów kl. 3LOd oraz ich opiekunkę Ewę Michałek.