ZST

PISZĄ O NAS – LENGYELORSZÁGBÓL JÖTTEK

Április elején a Jendrassik-Venesz Középiskola és Szakiskola egy lengyel diákcsoport és az őket kísérő tanárok házigazdája volt, akik Veszprém testvérvárosából, Tarnówból érkeztek.

A 12 elektronikai és elektrotechnikai szakos tanuló uniós támogatással, a „Technikusok mobilitása Európában” című Leonardo projekt keretében – atarnówi Zespół Szkół Technicznych im. I. Mościckiego Technikum Nr. 1. Iskolából – érkezett hozzánk tanulni… A Balluff Elektronika Kft., az Elektro-Center Kft. és az I.D.S. Elektronikus Vagyonvédelmi Kft. adott érdekes és színvonalas szakmai munkát a lengyel diákoknak, akik angol nyelven kommunikáltak. Tanítási napokon angol nyelvórákon, az uszodai és sportprogramokban együtt voltak jelen a jendrás diákokkal.

A tanulók a délutáni órákban és hétvégén különböző kulturális és szabadidős programokon vettek részt. Első nap megismerkedtek Veszprém történelmi emlékeivel, bejárták a város legszebb részeit és a várat. A hét közepén jendrás diákokkal egy gyalogtúra keretében elmentek az állatkertbe, majd a gulya-dombi kilátó után a Séd patak völgye felé vették az irányt és a csodálatosan felújított Kolostorok és Kertek útvonalán körbe is sétálták a várat.

Szombaton Budapesten a parlamentet, a Duna korzót és a várat nézték meg. Vasárnap reggel szentmisén voltak a veszprémi Szent Margit templomban, majd balatoni kirándulásra indultak. (Balatonfüreden vitorláztak, Tihanyban is sétáltak, valamint kipróbálták a Balatonfűzfőn üzemelő bobpályát is.) Hétfőn a pápai termálfürdőbe mentek, szerdán a herendi Porcelánmanufaktúrába látogattak el.

Elutazás előtt a vendéglátók barbecue-partival búcsúztatták a lengyel csoportot.

Köszönjük a Jendrassik – Venesz Középiskola és Szakiskola vezetőinek, tanárainak, dolgozóinak és tanulóinak a projektben nyújtott segítségét:

Wioletta Krawiec és Csarmasz János projekt-koordinátorok

 Link do artykułu

Przekład na j. polski za pomocą Tłumacza Gooogle:

 

Na początku kwietnia, Jendrassik Venesz wtórne i techniczne Szkoła grupa polskich studentów i towarzyszących ich gospodarzem nauczyciele, którzy to miasto partnerskie Veszprém, Tarnówból przybył.

W 12 studentów elektroniki i elektrotechniki specjalizujący funduszy UE, Leonardo był „Technicy Mobilność w Europie” ramy projektu – Zespół Szkół Technicznych atarnówi im. I Mościckiego Technikum nr 1 – przyszedł do nas, aby dowiedzieć się.Balluff Electronics Ltd., Electro-Center Ltd. i IDS Aktywa Protection Ltd elektroniczny w ciekawy i wysokiej jakości pracy zawodowej dla polskich studentów, którzy komunikują się w języku angielskim. Zajęcia języka angielskiego w czasach szkolnych, basen i programy sportowe były reprezentowane na jendrás studentów razem.

W godzinach popołudniowych oraz w weekendy studenci uczestniczyli w wielu programach kulturalnych i rekreacyjnych. Pierwszego dnia spotkaliśmy Veszprém zabytków, zamek i zwiedziliśmy większość części miasta. Środku tygodnia jendrás studentów wędrował w zoo, a po bydło trafiło do wzgórza jest widokowa Sed strumienia doliny w kierunku Monitory i wspaniale odrestaurowanych ogrodów klasztorów jest trasa chodziliśmy wokół zamku.

W sobotę parlament w Budapeszcie, promenada Dunaj i Zamek w strefie GMT. Masa Veszprém był kościół św Małgorzaty w niedzielę rano i rozpoczął wędrówki nad Balatonem. (Popłynął Balaton Tihany chodził też tor saneczkowy i próbował operacyjnego Balatonfüzfö, też.) W poniedziałek, papież udał się do kąpieliska termalnego, w środę odwiedził Herend porcelany.

Przed opuszczeniem gospodarzom pożegnalny grill party w polskiej grupie.

Dziękujemy za Jendrassik – Venesz Gimnazjum i wtórne dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników i studentów z pomocy przewidzianej w ramach projektu:

Wioletta Krawiec i koordynatorzy projektu Jana Csarmasz