ZST

Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza

20 maja br. odbyło się uroczyste zakończenie IX – edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza, zorganizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.  Konkurs ten ma zasięg ogólnopolski i mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią,
a także umożliwienie porównania posiadanej wiedzy przez poszczególnych jego uczestników…
Sam konkurs składa się z czterech etapów, w tym trzech obejmujących rozwiązywanie zadań teoretycznych, obejmujących zakresem wiedzę na poziomie chemii rozszerzonej, zdobywaną przez ucznia w ciągu trzech lat nauki. Ostatni etap to zajęcia laboratoryjne, które dla uczniów naszej szkoły nie powinny sprawiać dużych trudności, ponieważ tematyka dotyczy materiału ćwiczonego na różnorodnych laboratoriach z chemii analitycznej.
W tym roku możemy się pochwalić prawdziwym sukcesem, ponieważ uczeń klasy IV A o profilu technik analityk – Kamil Sokołowski zdobył dziewiątą pozycję spośród prawie 300 uczniów biorących udział w poszczególnych etapach. Tym samym otrzymał wyróżnienie, które przysługuje dla pierwszych dziesięciu najlepszych osób. Wartym podkreślenia jest, że Kamil posiadał trzeci najlepszy wynik z części teoretycznej.
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszego ucznia. Mamy nadzieję, że młodsi koledzy należący do Koła Młodych Chemików, którzy również przygotowują się do konkursu pod opieką Pani Anny Puda-Skowron zdobędą w przyszłym roku wysokie pozycje w tym oraz innych konkursach.
 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]