Staż zagraniczny uczniów ZST – PORTUGALIA 2017

Połowa stażu już za nami 🙁 

W piątek 19 maja 2017 r. rozmawiając w drodze do pracy, uświadomiliśmy sobie, iż półmetek stażu już za nami. To niezwykłe, że tak szybko przystosowaliśmy się do nowych warunków, obowiązków i do tego, że rytm dnia wyznaczała praca w firmach. Jak zawsze ciekawi nowych zadań, z zapałem przystąpiliśmy do pracy. Elektronicy programowali rejestrator przez sieć, dodawali użytkowników systemu i nadawali im określone uprawnienia. Niezmiennie uaktualniali swoją wiedzę na temat  nowoczesnych technologii i nowinek technicznych, dopracowywali szczegółowe projekty układów elektronicznych. Elektrycy dokonywali przeglądu układów elektrycznych, wyposażenia, komponentów, celem rozpoznania niebezpieczeństw, usterek, dokonania zmiany bądź naprawy i zapewnienia zgodności z wymaganymi parametrami, testowali układy elektryczne, badali ciągłość przewodów w instalacjach elektrycznych, sprawdzali osprzętu, przy użyciu przyrządów do pomiarów,  takich jak omomierze, woltomierze, oscyloskopy, mierniki rezystancji izolacji, aby zapewnić kompatybilność i bezpieczeństwo systemu. Uzupełnialiśmy dzienniczki stażu, dbaliśmy o bezpieczeństwo przy obsłudze urządzeń elektrycznych oraz o prawidłową organizację stanowiska pracy.Nasi opiekunowie zlecali nam wykonanie coraz trudniejszych prac.
Gdy tylko wróciliśmy z pracy, w okolicach naszego hotelu słychać było ryk silników, gdyż samochody przejeżdżały trasę w ramach kwalifikacji. Zresztą okazało się, iż trasa rajdu przebiegała ulicą tuż pod oknami naszego hotelu, a zatem zajęliśmy miejsca na naszych balkonach i czuliśmy się jak w loży VIP;-) A było co oglądać! 60 załóg, samochody klasy WRC najnowszej generacji ryczały i pędziły jak szalone, tłumy zgromadzonych wzdłuż trasy ludzi brawami witały każdy przejeżdżający samochód. Naprawdę, to się nazywa mieć szczęście, być w Bradze akurat dzisiaj i obserwować Vodafone Rally de Portugal – pierwszą szutrową rundę w Europie w sezonie 2017. Po takich emocjach, trudno opuszczać nasze loże lipowskie i zebrać się do spania. Ale jutro zaczynamy weekend i kolejna atrakcja – witaj Lizbono!

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]