Podsumowanie pierwszej edycji FotoGraficznych Spotkań

W dniu 1 czerwca W Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie odbyły się FotoGraficzne Spotkania.

To niezwykle inspirujące wydarzenie stało się okazją do zaprezentowania dorobku uczniów ZST oraz spotkania z mistrzami tego zawodu. Dopełnieniem wykładów była wystawa zdjęć uczniów.

Uczniowie klas trzecich kierunku fotografii i multimediów zaprezentowali swoje zdjęcia dyplomowe na szkolnej wystawie. Wyróżnione zostały prace 9 uczniów, w tym troje uczniów otrzymało nagrody od Rady Rodziców ZST. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne, którego członkowie wytypowali zdjęcia do wyróżnienia.

Gratulujemy wszystkim autorom zdjęć, które można zobaczyć w szkolnej galerii na pierwszym piętrze.

Lista nagrodzonych:

1 miejsce – Leon Piwowarczyk

2 miejsce – Gabriela Kozak

3 miejsce – Kacper Wielgus

 

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Gębala, Ewelina Witek, Zuzanna Legieć, Jakub Sambora, Jakub Mikłasz, Małgorzata Jurczak.

 

Uczestnicy FotoGraficznych Spotkań wysłuchali wykładów związanych tematycznie z kierunkiem kształcenia: Fotografia w kulturze świata – Dariusz Kobylański ( TTF, ZST) oraz Widzę i opisuję…o obrazowaniu w literaturze i nie tylko- dr hab. Eliza Krzyńska –Nawrocka (ANS)

Uczniowie , którzy brali udział w międzynarodowym projekcie Digital Format przedstawili wyniki swojej pracy, zaprezentowali aplikację która pomaga turystom w zwiedzaniu Tarnowa. Trasa opracowana została w oparciu o zdjęcia miejsc związanych z żydowskim dziedzictwem miasta.

Uzupełnieniem tej części spotkań był wykład pani Magdaleny Bartosz pt. Pamięć miejsc- żydowska i polska historia Tarnowa. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji z fotoreporterami: panem Tadeuszem Koniarzem oraz Arturem Gawle absolwentem ZST.

FotoGraficznym Spotkaniom towarzyszyła wystawa prac Juliusza Gzyla ucznia ZST, który po raz pierwszy zaprezentował swoje obrazy i grafiki podczas Nocy Muzeów w Tarnowie.   Gratulujemy Juliuszowi i dziękujemy, ze zechciał pokazać nam swój artystyczny dorobek. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój jego artystycznych zainteresowań.  Wystawa jest dostępna w szkolnej auli. Kto jeszcze nie widział, powinien tam koniecznie zajrzeć.

Dyrekcja ZST bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie FotoGraficznych Spotkań, a w szczególności panu Piotrowi Bernackiemu za zmobilizowanie uczniów do przygotowania wystawy zdjęć, Dariuszowi Kobylańskiemu za opracowanie materiałów graficznych wydarzenia, panu Łukaszowi Cudkowi za nieoceniona pomoc przy organizacji wydarzenia oraz pani Marcie Kaczor i Annie Misiaczek za przygotowanie części podsumowującej projekt Digital Format.

fot. Wojciech Kania 2tf

fot. Kacper Wielgus 3tf