Połowa stażu w UK za nami

Szósty dzień naszych praktyk się zaczął. Po wstaniu z łóżek, wszyscy zgodnie ruszyliśmy na śniadanie, po którym każdy zaczął się przygotowywać do wyjścia do pracy. Uśmiech od rana gościł na naszych ustach, ponieważ pogoda od jakiegoś czasu ciągle nam dopisywała. Po dotarciu do firmy naszego mentora, wskazał nam on stanowiska przy których mieliśmy dzisiaj pracować. Dzisiejszego dnia zajmowaliśmy się  instalacjami przeciwpożarowymi. Nie była to najprostsza praca jaką się zajmowaliśmy, ale po chwili przemyśleń jak ją wykonać oraz drobnej pomocy ze strony nadzorcy zrealizowaliśmy nasze cele. Po kolacji przeszliśmy się całą grupą wzdłuż plaży, podziwiając piękny zachód słońca. Dzień jak zwykle zakończył się uzupełnianiem dzienniczków stażu.

Paweł Banach

Kolejny dzień stażu w Portsmouth znów powitał nas piękną pogodą. Po pysznym śniadaniu podzieleni na dwie grupy wyruszyliśmy do swoich miejsc pracy. Tego dnia tematem naszych zajęć była „Rozbudowa i modernizacja istniejącej instalacji przemysłowej”. Zajęcia zaczęliśmy od zapoznania się z dokumentacją techniczną i analizą schematów i planów instalacji. Następnie określiliśmy zakres rozbudowy instalacji i obejrzeliśmy pomieszczenia w których mieliśmy zamontować nowe elementy instalacji. Podczas tego sprawdzaliśmy system montażu przewodów i dobraliśmy odpowiednia narzędzia. Pozostało nam tylko wyznaczyć trasy przebiegu przewodów oraz ich dobór. Po wykonaniu tych zadań zabraliśmy się za montaż i podłączenie przewodów na stanowiskach. Na koniec pozostało sprawdzić poprawność montażu, dobrać odpowiednie zabezpieczenia i zamontować je w rozdzielnicy, po czym przystąpiliśmy do wykonania odpowiednich pomiarów, sporządzenia protokołu z wykonanych prac oraz uzupełnieniu dzienniczka. Po zakończonej pracy wróciliśmy do hotelu. Po krótkim odpoczynku i kolacji wyruszyliśmy na spacer ulicami Portsmouth.

Dawid Prokop

 

Fotorelacja