Staż w UK – dzień 7.

W siódmym dniu stażu, zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy do naszej firmy aby podjąć kolejne zadania. Dzisiejszym okazał się montaż systemu CCTV w małym budynku. Po analizie zlecenia zabraliśmy się do pracy. Dobraliśmy odpowiednie narzędzia i zaczęliśmy montować okablowanie, potem kamery i centralę. Po sprawdzeniu połączeń wykonaliśmy pierwsze uruchomienie i wszystko pięknie zadziałało. Skonfigurowaliśmy obwody w systemie, sprawdziliśmy zasilanie awaryjne i uzupełniliśmy protokół. System był gotowy do użytku. Po pracy poszliśmy na Commercial Road na tzw. shopping a potem graliśmy w piłkę nożną przed hotelem.

Jakub Kuczek

Siódmy dzień stażu i nowe wyzwania postawione przez zakład w którym znaleźli się technicy elektrycy pobudziły ich do działania .

W tym dniu elektrycy mieli zaplanowane  wykonanie  instalacji teletechnicznej. Po zapoznaniu się  z dokumentacją techniczną  oraz schematem  nowej instalacji  pod czujnym i pomocnym okiem swoich mentorów  mogli przystąpić do wykonywania  kolejnych czynności, było to min: wyznaczanie tras  przebiegu  montowanych przewodów oraz rozmieszczenie gniazd i urządzeń sieciowych , umieszczenie przewodów teletechnicznych i zasilających w listwach  oraz montaż instalacji maskującej a także  wykonanie pomiarów okresowych. Bogatsi o nowe doświadczenia zakończyli dzień podsumowaniem zużytych materiałów oraz sporządzeniem protokołu z wykonanych prac.

Damian Matuszewski

 

Fotorelacja