Portsmouth – dzień 4. stażu

Dzień czwarty był dla nas elektryków kolejnym dniem nowych wyzwań. Po śniadaniu udaliśmy się do pracy. Zapoznawaliśmy się tam z ideą stosowania systemów CCTV. Nasz mentor dużą wiedzę na ten temat i opowiadał nam do czego i w jaki sposób możemy wykorzystywać systemy wideonadzoru. Następnie dostaliśmy zadanie skonfigurowania kamer i połączenia z komputerem bez dostępu do instrukcji obsługi. Miało to na zadaniu sprawdzić i rozwinąć naszą umiejętność poszukiwania informacji i wykorzystania ich na co dzień podczas naszej pracy. O godzinie 13:00 mieliśmy przerwę na lunch. Po powrocie do miejsca pracy oraz skonfigurowaniu systemu CCTV przyszedł czas na montaż i sprawdzenia działania w praktyce. Nauczyliśmy się tego dnia bardzo wielu nowych i przydatnych rzeczy. Po pracy udaliśmy się na spoczynek do hotelu gdzie zjedliśmy obiad. O godzinie 20:00 udaliśmy się na spotkanie w budynku organizacji przyjmującej na którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat Portsmouth. Cały wykład zakończył się wręczeniem nam certyfikatów ambasadorów Portsmouth.  Po powrocie do hotelu wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek, by być przygotowanym i wypoczętym na kolejne dni wyzwań.

Kacper Pietrusiak

Poranek przywitał nas klasyczną angielską pogodą, spod pochmurnego nieba, momentami wyglądało słońce. Dzień jak co dzień zaczęliśmy od śniadania w angielskim stylu- jajka i kiełbaski, to było to. Następnie autobusem linii 1 ruszyliśmy do pracy.

Dzisiejszego dnia zajmowaliśmy się systemami kontroli dostępu. Po analizie zlecenia i doborze odpowiednich narzędzi oraz osprzętu przystąpiliśmy do wykonywania połączeń elektrycznych. po sprawdzeniu instalacji. przystąpiliśmy do konfiguracji systemu przez interfejs www. Ostatnim zadaniem było sprawdzenie czy system działa poprawnie jako całość. Pod koniec dnia wróciliśmy na smaczną kolacje, po której wybraliśmy się na krótki spacer wzdłuż wybrzeża

Grzegorz Bagiński-Piekarz

 

Fotorelacja