Pożegnaliśmy maturzystów…

„I NIE ŻAL NIC

I ŻAL TAK WIELE…”

Słowa Czesława Niemena były myślą przewodnią gali pożegnania maturzystów – IGNASIE 2012.

Jak co roku po części oficjalnej czyli przyznaniu nagród i wyróżnień za wyniki w nauce, frekwencję i pracę na rzecz szkoły przyszedł czas na Galę wręczenia nagród – IGNASIE 2102.

W tym roku gala miała charakter telewizyjno – filmowy. Akcja gali rozgrywała się w telewizji ADHD, w której spotkaliśmy Kamila Kurczoka (Oskar Tryba III TESK) oraz jego ekipę: Rurka (Hubert Szumlański  z II FOT) oraz Miecię (Anna Łabuda z III TINa). Krótkie filmiki nawiązujące do nazw kategorii przygotowali uczniowie klasy III TESK.

Podczas gali przyznano 10 nagród specjalnych. Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach to:

1. W kategorii: „CIACHO ZST” zwyciężył  Mateusz Sobol (IV TES), a w rolę Ciacha wcielił się Tobiasz Leśniak ( III TESK),a wesołych dziewczyn – Dariusz Byczek  i Bartek Kowalczyk z III TESK.
2. W kategorii muzycznej „ZDOLNI INACZEJ” nagrodę od szalonego kierowcy – Komisarza Ryby (Mateusza Dworaka z III TESK) odebrali Mateusz Ciężadło (IV TES) i Robert Łuczkowiec (IV TEL) czyli nadworni grajkowie ZST.
3. W trzeciej kategorii „MAJSTER ROKU ” nagrodzony został Tomasz Marnik (IV TSK), który odebrał Ignasia od amperomierza (Michał Sigeda III TESK).
4. Kolejna kategoria „Ostatnia deska ratunku” dotyczyła osoby, która nigdy nie zawodzi i można na nią liczyć w każdej sytuacji. Taką osobą okazał się Dawid Rzeźnik (IV TINb), który otrzymał Ignasia.
5. „Debeściakiem” okazali się Sebastian Dybowski z IV TSK i Małgorzata Srebro z IV TINa, którzy otrzymali Ignasie od Rocky’ego (Kamil Bachara II TSK).
6. „Artystka ze mnie” to nazwa kolejnej kategorii, w której nagrody odebrały od naszej niezapomnianej absolwentki Kasi Jurek, Monika Dobosz oraz Anna Dąbrowska z III LOi.
7. Nagrodę w kategorii „Jaś Wędrowniczek” otrzymał szef klub turystycznego ZST Michał Niemiec z IV TINa.
8. Ostatnią kategorią był „Szef szefów” (w roli Krzysztofa Jeżyny ze Szczecina – Michał Sigeda III TESK), a nagrodę otrzymał Mateusz Dolasiński z IV TES – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZST.
Oprawę muzyczną przygotowali nasi muzykanci: Mateusz Ciężadło z IV TES, Robert Łuczkowiec z IV TEL, Damian Rodak z IV TES, Kamil Liro z II TIN, Adam  Kędzior z IV TES, a gościnnie wystąpiła Kasia Jurek – absolwentka ZST.

Galę poprowadzili nasi uczniowie: Martyna Mikuta z I FOT  i Marek Szczepanik z  III TINa.

Podziękowania dla filmowej ekipy z III TESK:

Dominka Kubisa

Bartłomieja Sysło

Kamila Dworaka

Michała Sigedy

Dariusza Byczka

Tobiasza Leśniaka

Bartka Kowalczyka

Nad całością czuwali: Panie: Alicja Wiśniowska, Anna Misiaszek i Pan Paweł Kalita.

Zdjęcia: Agata Szwedo i Żaneta Wiśniewska z II FOT