Praktyka zagraniczna projektu „Start na europejskim rynku pracy”

W niedzielę 15 kwietnia 2018r. grupa 22 uczniów naszej szkoły (11 techników mechaników, 6 techników elektroników i 5 techników elektryków) pod opieką p. Darii Szydłowskiej i p. Bogumiły Dudy wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy do miejscowości Veszprém na Węgrzech w ramach projektu „Start na europejskim rynku pracy”. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z programu Erasmus+, Akcja 1. Mobilność edukacyjna – Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe.

Nasza podróż, z przerwą na pyszny obiad kuchni węgierskiej, trwała blisko 12 godzin. W miejscu zakwaterowania, klimatycznym pensjonacie Peter Pál, przywitali nas serdeczni przyjaciele – nauczyciele ze szkoły Veszprémi SZC Jendrassik-Venesz Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája – organizacji przyjmującej.
Po kolacji, omówieniu obowiązujących zasad i planu na pierwszy dzień stażu, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Jutro czeka nas pierwszy dzień pracy w węgierskich firmach. Czas trwania stażu: 16.04.2018r. – 27.04.2018r.