Ratujmy przyrodę – Szkolne Dni Kultury 2013

Dnia 5 lutego   w ramach Dni Kultury Szkoły mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć w ZST wielkiego miłośnika przyrody, pana mgr inż. Pawła Kozioła z tarnowskiego oddziału Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, który przyjechał na zaproszenie Szkolnego Koła Ekologicznego w ZST z prezentacją  pt. Ratujmy przyrodę
Pan Paweł Kozioł, który jest absolwentem naszej szkoły, podczas spotkania z młodzieżą mówił w sposób przystępny i fascynujący o różnych aspektach działalności człowieka związanej z ochroną przyrody i środowiska naturalnego. Dowiedzieliśmy się również jak bezmyślne działania ludzi doprowadziły w ostatnich wiekach do zagłady wielu gatunków roślin i zwierząt  w Polsce i na świecie. Na koniec wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób każdy z nas może chronić przyrodę i środowisko np.: kupując choinkę w doniczce, zamiast wycinanej w lesie lub sztucznej; nie kupując zmywarki, która wcześniej czy później stanie się odpadem, oczywiście segregując śmieci itp. W ramach podsumowania spotkania pani Beata Kotaś przeprowadziła wśród młodzieży quiz, w którym najbardziej uważni uczniowie otrzymali nagrody przywiezione przez pana Pawła za poprawne odpowiedzi dotyczące prezentacji.
Przy okazji składamy serdeczne podziękowania panu Pawłowi za podzielenie się  z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Organizatorzy: Szkolne Koło Ekologiczne
mgr Beata Kotaś
mgr Anna Fronc