Rozpoczęcie sezonu łyżwiarskiego

W poszukiwaniu dobrych warunków do jazdy na łyżwach po raz kolejny wybraliśmy się na lodowisko KTH w Krynicy. Temperatura na zewnątrz jesienna około 17 stopni ciepła, natomiast na krytej tafli lodowiska około 0 stopni, czyli mały przedsmak zimy. Jak zwykle doskonale przygotowany lód zachęcał do jazdy. W czasie przeszło 2-godzinnych zajęć bardziej zaawansowani łyżwiarze doskonalili swoje umiejętności, a nowi adepci tego sportu pod czujnym okiem nauczycieli wf i bardziej doświadczonych kolegów robili widoczne postępy. Nie zabrakło oczywiści jazdy parami, skoków i piruetów mniej lub bardziej udanych.

Następnym punktem wycieczki było wejście na Górę Parkową, z której podziewaliśmy piękną jesienną panoramę okolic Krynicy. Potem wizyta w pijalni wód mineralnych i degustacja tradycyjnych oscypek. Zmęczeni, ale zadowoleni około 17.30 zameldowaliśmy się w Tarnowie.