Sesja naukowa „Ochrona przyrody- na jakim etapie jesteśmy i czy jest dobrze”

W dniu 23 kwietnia 2024 r klasy 2A i 4TAT pod opieką Pań : Agnieszki Respondek i Agnieszki Pawliny- Boduch uczestniczyły w sesji naukowej „Ochrona przyrody- na jakim etapie jesteśmy i czy jest dobrze” zorganizowanej przez Katedrę Ochrony środowiska Akademii Tarnowskiej.  Uczniowie mieli okazję wysłuchać bardzo interesujący wykładów :

„Przyroda w Tarnowie i okolicach wobec zmian klimatycznych, hydrologicznych i urbanistycznych – jest dobrze czy jest źle? „  wygłoszonego przez dr Mariusza Klicha z Akademii Tarnowskiej

„Ochrona bioróżnorodności w Polsce i na świecie” wygłoszonego przez dr hab. Roberta Gwizdałę prof. Polskiej Akademii Nauk Instytut Ochrony Przyrody z Krakowa

„Obszarowe formy ochrony przyrody- jak funkcjonują Parki Krajobrazowe” wygłoszonego przez mgr Patrycję Łabuz-Walczak z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

„ Ochrona środowiska- kierunek przyszłości”- wygłoszonego prze dr Monikę Olchawę –Pajor z Akademii Tarnowskiej.

Wykłady bardzo przybliżyły nam problemy ochrony środowiska związane z naszą mała ojczyzną , co jeszcze bardziej pomoże nam kształtować postawy proekologiczne w społeczeństwie. Poruszona problematyka związana była również z Międzynarodowym Dniem Ziemi, który jest obchodzony na świecie w dniu 22 kwietnia.

Wzięliśmy udział również w panelu dyskusyjnym, mieliśmy również możliwość zobaczyć przygotowane przez uczniów różnych szkół postery o tematyce ekologicznej oraz wystawę zdjęć.      W konkursie „Przyroda w moim obiektywie uczeń naszej szkoły Kacper Wielgus zdobył II miejsce.

Kacprowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.