ZST

31 marca 2014 r.

dsc0228531 marca 2014r. w poniedziałek w drodze na spotkanie organizacyjne do szkoły partnerskiej, zakupiliśmy bilety uprawniające nas do przejazdów środkami komunikacji miejskiej celem sprawnego przemieszczania sie pomiędzy miejscem zakwaterowania, szkołą partnerską oraz miejscami odbywania stażu. O godz. 10.00  rozpoczęło sie w szkole spotkanie organizacyjne, w czasie którego  przypomnieliśmy sobie zasady BHP, ochrony przeciwporażeniowej, przeciwpożarowej, zapoznaliśmy się z obsługą maszyn i urządzeń stosowanych podczas praktyk. Zwiedziliśmy szkołę i na dłużej zatrzymaliśmy sie w szkolnej stołówce, gdzie z bardzo bogatego menu każdy mógł wybrać dla siebie dwudaniowy zestaw obiadowy…
o krótkim odpoczynku w pensjonacie udaliśmy sie na popołudniowe zwiedzanie Veszprem. Spacer rozpoczęliśmy przejściem przez pięknie ukwiecone planty, wstąpiliśmy do zabytkowego budynku teatru i wąskimi uliczkami dotarliśmy do historycznej części miasta, gdzie szczególnie zachwycił nas położony na wysokiej skale zamek, stara studnia, okazale posągi pierwszego króla i królowej oraz kaplica wzniesiona na cześć królowej. Panoramę miasta podziwialiśmy z Wieży Ognia, na szczyt której prowadziły strome, kręte schody. Po obfitej kolacji w pensjonacie, zebraliśmy sie w sali głównej, aby podsumować pierwszy dzień naszego pobytu w Veszprem.

Tarnowscy Technicy Mobilni w Europie