Staż na Węgrzech – dzień 8.

To już ósmy dzień naszego „Startu na europejskim rynku pracy”. Świadomi tego, że już tylko trzy dni dzielą nas od powrotu do domu, staramy się pracować efektywnie i samodzielnie wykonywać zadania.

Technicy elektronicy serwisowali urządzenia elektroniczne.

Technicy elektrycy zajmowali się rozbudową i modernizacją istniejącej instalacji mieszkaniowej.

Technicy mechanicy obsługiwali frezarkę CNC, przygotowywali frezarkę do procesu obróbki seryjnej, montowali w głowicy frezarki narzędzia zgodnie ze specyfikacją zawartą w programie obróbczym, bazowali zamontowane narzędzia. Montowali półfabrykaty, ustawiali punkt zerowy za pomocą sondy pomiarowej oraz metodą „na wióro” i ustawiali punkt wymiany narzędzi. Wykonywali symulację procesu obróbczego. Następnie pracownik zakładu sprawdzał poprawność wykonanych czynności, a stażysta uruchamiał frezarkę bez półfabrykatu obróbczego i analizował ruchy obrabiarki.

 

Wieczorem po wypełnieniu dzienniczków zasiedliśmy przed telewizorami, by obejrzeć mecz finałowy Ligi Mistrzów Bayern Monachium z Realem Madryt.